Dostępność
Zespół Malta Festival dokłada wszelkich starań, żeby jak największa liczba wydarzeń była dostępna dla jak najszerszego grona odbiorczyń i odbiorców.
Dostępny Malta Festival
Wybrane punkty programu uzupełnimy o:
- audiodeskrypcję
- polski język migowy
- napisy polskie
Ponadto:
- Pracujemy nad programem opieki nad dziećmi podczas niektórych wydarzeń festiwalu.
- Sprawdzamy lokalizację pod kątem barier architektonicznych, a te staramy się likwidować.
- Na wydarzeniach plenerowych, gdzie widownia jest statyczna, wyznaczone będą sektory, z których osoby z niepełnosprawnością (także czasową czy sytuacyjną) będą mogły oglądać komfortowo spektakle.
- Zapewniamy możliwość zakupu biletu OzN.
Kompletną informację na temat dostępności poszczególnych miejsc i wydarzeń podamy na około miesiąc przed festiwalem. Prosimy o Waszą wyrozumiałość i wsparcie. Bądźcie z nami w kontakcie i informujcie nas o tym, co możemy zrobić lepiej, co Wam się podobało. A także o tym, co nie działa i musimy poprawić podczas kolejnych edycji festiwalu.
Kontakt:
Wasze doświadczenia i rady są dla nas bardzo ważne. Czeka na nie koordynatorka dostępności Malta Festival, Natalia Dąbrowska. Zapraszamy do kontaktu przez maila na adres: natalia.dabrowska@malta-festival.pl lub do telefonów/SMS-ów na numer: +48 691 058 711.
Udostępnij informację o wydarzeniu
Tłumacz języka migowego
Podczas Malt Festival zapewniamy dostęp do tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online poprzez połączenie z Tłumaczem Migam.
Jak połączyć się z tłumaczem języka migowego?
- Kliknij na ikonę PJM, która znajduje się poniżej i przejdź do strony, która umożliwi Ci połączenie.
- Przeglądarka internetowa
- Otwórz przeglądarkę (np. Chrome lub Firefox) i wejdź bezpośrednio na stronę Tłumacz Migam lub wpisz w przeglądarce https://tlumacz.migam.org/pl/s i z listy wybierz znajdujący się na samej górze „Malta Festival”.
- Kliknij przycisk „Połącz z tłumaczem” i zezwól na dostęp do kamery oraz mikrofonu. To bardzo ważne – bez tego nie nastąpi połączenie z tłumaczem!
- Znajdziesz się kolejce osób oczekujących na połączenie z tłumaczem języka migowego z firmy Migam. Działa to na tej samej zasadzie, co każda infolinia – połączenia odbierane są w tej kolejności, w której zostały wywołane. Nie rozłączaj się, tylko poczekaj aż na ekranie pojawi się obraz z kamery tłumacza Migam.
- Skieruj kamerę i ekran urządzenia na osobę Głuchą, osoby słyszące do rozmowy potrzebują jedynie mikrofonu i głośnika lub słuchawek. To, co Głuchy będzie migał, usłyszysz w słuchawkach, to, co odpowiesz, tłumacz zamiga i Głuchy zobaczy to na ekranie.
- Po zakończonym połączeniu naciśnij ikonę czerwonej słuchawki żeby rozłączyć się z tłumaczem.Usługa działa od poniedziałku do niedzieli od godziny 8:00 do 22:00.
Usługa działa wprost z przeglądarek internetowych bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania.Usługę dostarcza firma Migam Spółka Akcyjna
Udostępnij informację o wydarzeniu